Access Consciousness (e.k. Ligipääs Teadlikkusele) on kogumik vahendeid ja protsesse, mis on kavandatud selleks, et vahendada inimestele enamat teadlikkust. Teadlikkus hõlmab endas kõike ilma hinnanguteta. See on valmisolek ja võime olla täielikult teadlik ja kohal kõigis oma eluvaldkondades. Teadlikkus on oskus pidevalt avaneda rohkematele võimalustele, valikutele ja elule. Access’i kutseks on aidata sul märgata end kui piiritut olendit, kes sa tõeliselt oled ning aidata sul alustada oma elu genereerimist suuremalt sellest sinust, kes sa arvad, et oled. Piiritu olendina tegutsed sa lõpmatust tajumisest, teadmisest, olemisest ja vastuvõtmisest. Piiritu olendina on kõik võimalik kogu aeg ja sul on täielik valikuvabadus. Me saame alustada sellest, et vabastame end, tuletades endale meelde, et kõik, mida me mõtleme, tunneme, usume, hindame või mille osas oleme otsuse teinud, on lihtsalt üks huvitav vaatepunkt.

Accessi looja on Gary Douglas, kes on arendanud välja palju erinevaid tehnikaid ja protsesse.

Mida on vaja teada Accessi sessioonist:
Klient on mugavalt riietunud ning lamab kas massaažilaual või mõnel muul kõval pinnal. Pea saab toetada mugavalt padja peale ning tekk või fliis tagab sooja ja lõdvestunud tunde. Terapeut paneb oma sõrmed või käed teatud kohtadele kliendi kehal olenevalt valitud protsessist.
Energialiikumist tunneb iga inimene erinevalt, see võib olla soojus, värin, kuumalaine, surin, ka külmavärinad. Energiat lastakse voolata ühel kohal nii kaua, kuni kliendi keha vajab. Võimalusel või vajadusel kaasatakse lisaks verbaalseid protsesse.
Peale Accessi seanssi on soovitav juua palju puhast vett, süüa kas soolast või magusat vastavalt oma keha vajadusele. Kuna seansi ajal tegeletakse kehamolekulide kuju muutmise ja kinnistunud vaatepunktide vabastamisega, siis võib seansi järgselt tunda ebamugavust, pearinglust, hajevil olekut jmt aistinguid, mis mööduvad üldjuhul 24 h jooksul.

Tekst on võetud Evelin Ilves-Lepp’a kodulehelt.