Tänapäeval kasutab suurem osa Tai elanikkonnast Tai massaaži erinevate haiguste ennetamiseks ja raviks. Tai massaaži tehnika koosneb venitavatest harjutustest, mis sarnanevad joogaga, akupressuurist ning tööst keha energeetiliste liinidega, mis vastavalt Hiina meditsiinile lähevad läbi kogu inimese keha. Keha energeetilistel liinidel asuvate punktide vajutamise metoodika lubab vabaneda teatud blokkidest ja tagab energia vaba voolu keha energeetilistel liinidel (meridiaanidel). See lubab organismil vabaneda liigsest vedelikust, toksiinidest, normaliseerida vere- ja lümfiringlust. Selle efekti saavutamiseks kasutab Tai massaaži spetsialist oma küünarnukke ja küünarvarsi.

Tai massaažil on määratu suur kasutamise ala. Seda kasutatakse lihaste, liigeste, peavalu vaigistamiseks, liigeste liikuvuse suurendamiseks, lihaste toonuse tõstmiseks, seedeprobleemide kõrvaldamiseks, stressi ja unetuse raviks, närvisüsteemi tugevdamiseks, üldiseks organismi puhastuseks, kõikide siseorganite töö stimuleerimiseks ja palju muud.

Traditsioonilise Tai massaaži seansi läbiviimisel on seljas mugav riietus, paljad on ainult jalatallad. Massaaž viiakse läbi põrandal spetsiaalsel matil. Õli traditsioonilises Tai massaažis ei kasutata. Selleks, et massaaži mõju kehale saavutaks täieliku efekti, on vaja teha mitu seanssi. Soovitatav on teha alates viiest protseduurist, sõltuvalt inimese individuaalsetest iseärasustest, vajadustest ja püstitatud eesmärkidest.

Tekst Tartu Joogakeskus