Tantramassaaž on üks massaažiliike ning samas ka teraapiavorm. Tantramassaaži on palju mõjutanud India pika eluea teadus ajurveda, neil on ühised juured.

Tantramassaaži võtmemõiste on energia. Teraapia protsessis keskendutakse blokeeringute vabastamisele, et energia voolaks vabalt läbi kogu keha. Äratatakse ja liigutatakse kliendi seksuaal- ehk elu- ehk loovenergiat, mis asub meie 2. ehk Sakraaltšakras. 

Teraapia toime avaldub mitmel tasandil: seksuaalsel, füüsilisel ja emotsionaalsel. Seksuaalne tervendamine hõlmab näiteks anorgasmiat, tundlikkuse puudumist, valulikkust seksimisel naistel, erektsiooni ja ejakulatsiooniga seotud probleeme meestel jne. Füüsiline efekt on immuunsüsteemi tugevdamine, valude (selja-, kaela-, pea-) leevendamine, lihaspingete vabastamine. Emotsionaalne toime on allasurutud emotsioonide vabanemine, subjektiivse õnnetunde ja rahulolu kasv, selgus oma elu erinevate aspektide osas jmt.

Tantramassaaž ei ole kunagi täpselt samasugune, erinevused sõltuvad kliendi blokeeringute ulatusest, tema avatusest, usaldusest terapeudi suhtes jpm teguritest. Ka sama kliendi ja terapeudi kaks erinevat seanssi võivad olla täiesti erinevad.

Tantramassaaži puhul on klient ilma riieteta, kasutatakse looduslikku õli ning juba masseeritud kehaosad kaetakse rätiku/tekiga. Kliendi  nõusolekul sisaldab tantramassaaž ka suguelundite massaaži (vastavalt Yoni-massaaž naistel ja Lingami-massaaž meestel). See on oluline, kuna väga palju blokeeringuid ja allasurutud emotsioone on selles piirkonnas. 

Tekst on võetud Evelin Ilves-Lepp’a kodulehelt.