Tervendamise põhimõte: Reiki energia on universaalne eluenergia, mis vabastab inimese organismi pingeseisundist. Selle tagajärjel algab organismis tervenemine. Reiki energia mõju on tuntav igal Reiki tegemise korral, kuid tervenemise efekti saavutamiseks tuleb alustada Reiki kuuriga, mis koosneb neljast Reiki seansist neljal järjestikusel päeval.

Reiki on energia. Reiki energiat vahendab Reiki praktik, kes on saanud vastavad pühitsused ehk initsiatsioonid Reiki meistrilt. Reiki praktiku kätest voolab Reiki energia kliendi kehasse just sellele tasandile (vaimne, hingeline või füüsiline), kuhu kõige enam vaja, et täita energia puudujääk ja tasakaalustada organismi energeetika.

Reiki kuuri esimesest seansist alates tõmbab abivajaja organism erineva koguse energiat endasse. Inimese poolt vastuvõetav energiakogus suureneb iga päevaga. Piltlikult võiks nimetada energiaga inimese täitmist kui suure sopilise anuma veega täitmist. Neljandal päeval abivajaja ei tunne nii suurt energia liikumist kui eelmistel päevadel, kuid organism on muutunud oluliselt vastuvõtlikumaks. Kui kasutada jällegi suure sopilise anuma veega täitmise näidet, siis neljandal päeval täidetakse ka need kohad, kuhu energiat eelmistel kordadel väheks jäi. Neljandal päeval on läbi praktiku käte voolava Reiki energia hulk kordades suurem kui esimesel päeval.

Nii Reiki vahendaja kui vastuvõtja tunneb pärast Reiki seanssi rahulolu, hingelise tasakaalu ja heaolu seisundit. Reiki tervendab inimest nii füüsilisel, hingelisel kui ka vaimsel tasandil. Tulemuseks on hea enesetunne ja tasakaal kõikide tasandite vahel. Reiki on intelligentne energia ja suundub kehas just sinna, kus seda kõige rohkem vaja on, tervendades kogu keha tervikuna. Inimene saab olla füüsiliselt terve ainult siis, kui hingeline ja vaimne tasakaal on saavutatud.
Nende nelja päeva jooksul tõuseb inimese organismis immuunsus maksimumini. Tänu immuunsuse kõrgele tasemele algab tervenemine. Parima ja kiireima tulemuse annab see, kui jätkata Reikiga igapäevaselt kuni täieliku tervenemiseni.

Reiki aitab ka hingeliste üleelamiste puhul, saades seansi ajal vastused küsimustele, mis on pikalt lahendamata olnud. Paljud loomeinimesed on saanud inspiratsiooni, et luua midagi uut või lahendada ummikusse jooksnud olukordi.

Organismi energeetiline korrastamine – Inimorganism kaotab energiat erinevate stressiseisundite läbi ja sellega seoses meie energeetiline tasakaal muutub. Energeetiline korrastamine vabastab inimesed stressist ja tekitab hea enesetunde. Organismi tervenemine algab energeetika korrastamisest, mille tulemusel inimesed tunnevad kergust ja hõljuvat olekut. Tervenemise esimeseks sümptomiks on rahuseisund ja füüsilise keha kerge olek.
Korrastatud energeetika hakkab tervendama füüsilist keha.
Kuna stressivaba seisund ei ole püsiv, tuleb aeg-ajalt organismi energeetikat korrastada.

Teksti autor Toomas Piik.