RF (Resistance Flexibility) on sidekoevenituste süsteem, mis on alati kombineeritud jõutreeninguga. Kui me raskuste tõstmisel (ka lapse süles hoidmine on raskus!) anname lihastele tööd, on kasulik ja vajalik pakkuda samade lihaste sidekoele ka vabastavat venitust.
• See on vajalik, et ainevahetus töötaks sujuvalt. Kui sidekude on jäik ja tihe, mis trauma tagajärjel juhtub (ka korduvad sundasendid on traumeerivad, näiteks pillimängijatel), siis igasugune aineringe on vastavas koes pidurdatud: tihenenud piirkonnad säilitavad rohkelt toksiine.
• Sidekoe elastseks venitamine muudab keha paindlikumaks ja liikuvamaks ning võimaldab väga head rühti. Oled võib-olla märganud treenitud, aga korralikult venitamata keha ei pruugi olla painduv ega suuta hoida head rühti?
• Hiina meditsiini huvilistele: kui oled kursis meridiaanidega, siis nendes energia voolama panemiseks ning seeläbi kõigi siseorganite turgutamiseks on vastupanuga tehtav sidekoevenitus üks kõige võimsamaid meetodeid. Kui meridiaanid huvi ei paku, võid mõelda vaid 16 põhilisele lihasgrupile ning ületada RF-i abil kõikvõimalikke platoosid oma treeningteekonnal. Energia voolab sinus niikuinii!
• Ülevenitamise vältimiseks. Passiivse ülevenitamise tagajärjel saavad paljud inimesed vigastusi, mis talletuvad sidekoesse ning aina süvenevad. Tantsijad ja jooga harrastajad lõikaksid kindlasti tõhusatest aktiivsetest venitustest palju kasu.
• Tulemuseks on suurem jõudlus, suurem nauding liikumisest ja palju paremad tulemused mis tahes spordialal.
Vt olümpiavõitja, ujuja Dara Torrese lugu, keda treenis ja venitas mu õpetaja Bob Cooley https://www.youtube.com/watch?v=HumkL1K1V_A&t=1s

RF on baasoskus ja hea kaaslane igasuguse treeningu puhul ning väga hea treening ka lihtsalt omaette.

Kadri Ilves