Hingamisteraapia eesmärgiks on lõdvestunud ja ühendatud hingamisega äratada eluenergia, vabastada pinged kehast ja meelest, luua kontakt loovusega ning tulla teadlike valikute juurde. Teadlik hingamine loob ühenduse meie sügavaima olemusega.
Vabastavat hingamist on juba aastatuhandeid kasutatud kui vaimset- ja eluenergiat tõstvat praktikat. Kultuurides, mis tunnustavad hingamise täit potentsiaali, määratakse selle rohked kasulikud mõjud kolmes kindlas valdkonnas:
• füsioloogiline ja vaimne puhastumise protsess, mis aitab meil tundma õppida ja mõjutada oma keha ning vaimu
• tervendav jõud, mida võib kasutada meditsiinilistel eesmärkidel toetava praktikana ning haiguse põhjusteni jõudmiseks.
• religioosne või spirituaalne tee, mis viib meid ühendusse teiste dimensioonidega.
Sügav pausideta hingamine aitab kontakti luua eluvähendavate alateadlike mõttemustrite ja tunnetega, mis on elu jooksul kapseldunud meie kehasse ja alateadvusse: allasurutud viha, kurbus, pettumus, väljendamata jäänud tunded ja mõtted. Meetodi eesmärgiks on tervendada varase lapseea ja hilisema eluga kaasnevaid emotsionaalseid traumasid. Suurenenud hapniku hulk meie kehas ning üleliigse toksilise süsihappegaasi väljalaskmine võimaldab juurdepääsu keharakkudes salvestunud informatsioonile, võimaldab sellest teadlikuks saada ning kirjutada alateadlikud baasmustrid üle positiivsemal ja elujaatavamal viisil. Kui hingamistöö toimub turvalises ja toetavas keskkonnas, saame ümber muuta oma sünnihetkel, ema raseduse ajal või lapsepõlves vastu võetud negatiivsed otsused iseenda ja maailma kohta. Minevikus tehtud negatiivsed alateadlikud otsused ei lase meil elada valikuterohket õnnelikku elu.Hingamistöö on väga võimas vahend luua teadlikke valikuid – mida me tõeliselt oma elus luua tahame ja kuidas kontakti saavutada oma sügavaima olemusega.
Ühe hingetõmbe tegemine ei ole midagi sellist, mida peaks õppima. Õppida saad seda:
• kuidas ühendada oma hingamist selleks, et vabastada stressi, luua turvalisust ning kogeda suurt elujõudu.
• kuidas meelde tuletada, vabastada ja tervendada elu vähendavaid otsuseid, mida sa tegid oma sünni ajal või mõnel muul eluhetkel.
• kuidas luua ja elada sellist elu, mida sa tõeliselt soovid. Mõte pluss energia loovad kogemusliku tulemuse füüsilises maailmas.
• kuidas tulla selgete teadlike valikute juurde oma tuleviku loomisel. Isiklik vägi seisneb meie võimel valida.


Hingamisseanss kestab 2-2,5 tundi ja koosneb kolmest mõttelisest osast:
• Sissejuhatav nõustamisosa / ca.30-60 minutit
• Hingamise protsess / ca.45-60 minutit
• Integratsiooniprotsess ja kogemuse jagamine soovi korral / ca.15-30 minutit
Kogu protsess on sügavalt konfidentsiaalne, et hingaja võiks lõdvestuda turvaliselt ning avaneda siserännakule.